top of page
Finansal Tercüme Hizmetleri

Finansal Tercüme Hizmetleri

Ayrıntılara gösterdiğimiz özen, aralarında birçok uluslararası bankanın bulunduğu müşterilerimizin çevirilerini bize emanet etmelerinin en önemli sebebidir.  

 

Finansal çeviri karmaşık bir iştir. Hiç kuşku yok ki, finans çerçevesinde yer alan farklı alanların kendilerine özgü dilbilimsel ifadeleri vardır. Profesyonel finansal çeviri için sadece terminoloji ve dil yapıları hakkında uzmanlık yetmez, finansal uzmanlık da gereklidir. Örneğin, kaynak ve hedef dili kullanan ülkelerde mali raporların nasıl hazırlandığını bilmek şarttır. Finansal çeviride fiyat, değer ve maliyet arasındaki farkı bilmek önemlidir; zira, finansal terminoloji finansal çevirinin püf noktalarından biridir. Pozitif Tercüme olarak, finansal çeviride kapsamlı terminoloji sözlüklerinin taşıdığı önemin bilincindeyiz. Çevirmenlerimiz, büyük finansal kuruluşların yayınladığı çok dilli özel sözlükleri kullanmaktadır.

Finansal çeviride, rakamların orijinal belgeye göre doğru bir biçimde hedef metne geçirilmesi çok önemlidir. Pozitif çeviride çalışan editörler ve düzeltmenler, çevirilerdeki yanlışları bulmak ve herhangi bir zarara yol açmadan düzeltmek için pür dikkatle çalışmaktadırlar. 

 

İngilizce, Almanca, Rusça, İtalyanca, Fransızca başta olmak üzere çok geniş bir yelpazede finansal tercüme hizmetleri veriyoruz. 

Finansal Alanda Çeviri Yaptığımız Belgelerden Bazıları

bottom of page