top of page

Sıkça Sorulan Sorular

"Tercüme ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?"

Asgari ücret 50Lira olup çeviri fiyatlarımız 1000 karakter başına 50Liradan başlar. Büyük çaplı çevirilerde; çeviri dillerine, çevirinin hacmine, çevirinin konusuna ve çevirinin karmaşıklığına göre fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Kaliteli çeviri ihtiyaçlarınız veya diğer hizmetlerimizle ilgili teklif almak için metinlerinizi lütfen e-posta yoluyla bize gönderin: info@pozitiftercume.com​​

"Tercüme ücreti dışında sonradan eklenen ücretler var mı?"

Gizli masraflarımız yok. Toplam maliyet konusunda size her zaman işin başında bilgi verilecek ve bu ücretlere sadık kalınacaktır. Bunun yanında; resmi tasdik işlemleri, daha az yaygın dosya biçimleriyle yapılacak olan zaman alan çalışmalar ve noter tasdik gibi ek hizmetler için ek ücretler söz konusu olabilir. Ayrıca, diğer işleri askıya almamızı gerektirdiği için acil çevirilerde ek ücret alınmaktadır. Tüm çevirilerde toplam ücret, işin başında size bildirilecektir.

 

 "Ödemeyi nasıl yapabilirim?"

Ödemeyi banka hesaplarımıza ya da elden yapabilirsiniz. Anlaşmalı çalıştığımız şirketlerle anlaşma şartlarına bağlı olarak ödeme konusunda esneklik yapılabilir.

 

"Çeviri belgelerindeki bilgilerimizin güvende olduğundan nasıl emin olabiliriz?"

Tüm çevirilerimizde katı bir gizlilik politikası uygulanmaktadır. Ayrıca, anlaşmalı kurumlarımızla çalışırken bilgi güvenliği bakımından gizlilik anlaşması yapılmaktadır.

"Noter yeminli tercüme nedir?"

Noter yeminli çeviri, noter huzurunda doğru ve eksiksiz çeviri yapacağına dair yemin etmiş olan profesyonel bir tercüman yapılır. Bir tercümenin ‘yeminli çeviri’ niteliği kazanması için her çevrilen sayfa yeminli tercüman tarafından imzalanmalı ve yeminli tercüme bürosu tarafından kaşelenmelidir. Pozitif Tercüme bünyesindeki tüm tercümanlar, noter yeminli tercümanlardır.​

"Noter tasdikli tercüme nedir?"

 

Önemli hukuki konularda ve resmi işlemlerde noter tasdikli tercümeye ihtiyaç duyulabilir. Noter yeminli bir tercümanın yaptığı çeviriyi imzalayarak noterde tasdik ettirmesi suretiyle o çeviri noter tasdikli çeviri olur. Noter tasdikli çeviriler, noterlerin uyguladığı ek yasal masraflar içerir ve belge başına ve 1000 karakter başına ücretlendirilir.​

"Apostil veya konsolosluk gibi resmi tasdik işlemleri nelerdir?"

 

Çeşitli resmi işlerde kullanılmak üzere konsolosluk veya apostil tasdik işlemleri gerekebilir. Resmi tasdik işlemleri çevirinin teslimat süresini uzatabilir. Resmi tasdik işlemlerinde masraflar ülkeye ve kuruma bağlı olarak değişebilir. En çok yaptırılan tasdik işlemi Lahey Sözleşmesi’ne göre Apostil tasdik işlemidir.​

"Apostil, konsolosluk ve noter tasdik işlemleri gibi hizmetleriniz var mı?"

Talebiniz doğrultusunda resmi tasdik işlemlerini sizin adınıza yapıyoruz.​

"Çalışma saatleriniz nedir?"

09:00-18.00 saatleri arasında ofisimiz açıktır. Mesai saatleri dışında bize her zaman email ile ulaşabilirsiniz, emailinize mümkün olan en kısa zamanda cevap verilecektir.

"Şirket olarak uzun süreli çalışmak istiyoruz. Sizinle nasıl görüşebiliriz?"

Bize mesai saatleri içinde telefon açabilir ve yetkililerimizle görüşebilirsiniz. 

Aynı şekilde, bize email atarak çeviri ihtiyaçlarınızı belirtebilirsiniz. Yetkililerimizden birisi sizlerle en kısa zamanda iletişime geçecektir.

bottom of page