Çeviri Hizmeti Sunduğumuz Başlıca Sektörler

Pozitif Tercüme Bürosu olarak, Türkiye’deki şirketlere kaliteli çeviri hizmetleri sunuyoruz. Genel olarak hukuki, finansal ve teknik metinlerin tercümesini kapsayan uzmanlığımız 10'dan fazla sektöre uzanmaktadır.​

Profesyonel yeminli tercüman, titiz kontrolör ve deneyimli editörlerden oluşan ekibimiz, kaliteli çeviri hizmetlerini zamanında teslimat ilkesiyle müşterilerimize sunmamıza olanak sağlamaktadır.

enerji sektörü tercümeleri

Pozitif Tercüme olarak rüzgardan güneşe, petrolden gaza kadar farklı enerji alanlarında geniş bilgi sahibi olan kalifiye tercümanlar ile çalışıyoruz.

imalat sektörü tercümeleri

Noter yeminli tercüme bürosu olarak, imalat sektörüne özgü farklı alanlardaki terminolojilere hakim kendi alanlarında uzman kalifiye tercüman ekibimizle hizmetinizdeyiz. 

bilişim sektörü tercümesi

Bilişim Teknolojileri alanındaki şirketler için ürün farklılaştırılması gittikçe zorlaşırken, tercüme hizmetlerimizle kişiselleştirmeyi arttırarak müşteri sadakatini yakalamanıza yardım ediyoruz.

bankacılık sektörü tercümeleri

Bankalar, aracı kurumlar, muhasebe firmaları ve finansal kuruluşlar gibi finansal belge tercümesine ihtiyacı olan tüm müşterilerimiz için finansal alanda kaliteli ve zamanında çeviri sunmanın önemini biliyoruz.

hukuki tercümeler

Hukuki tercümelerde, hedef dilin hukuki yapısını bilmek, terminolojiye hakim olmak ve metnin anlamını tercümede doğru aktarmak gerekir. Pozitif Tercüme olarak, 25 yıllık deneyimle, hukuki tercüme ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. 

inşaat sektörü tercümeleri

Talimatlar ve ekipman kılavuzlarından, satışa sunulacak yeni binalar hakkında pazarlama broşürlerine kadar farklı alanlarda inşaat sektöründeki tercüme ihtiyaçlarınız için profesyonel tercümanlarla hizmetinizdeyiz.